Ubezpieczanie hulajnogi elektrycznej

Prawdopodobnie większość z nich za każdym razem, gdy zadajesz pytanie – „Czy potrzebuję ochrony ubezpieczeniowej?” – odpowiedź brzmi prawdopodobnie „pewnie!” Kiedy mówisz o ubezpieczeniu samochodu, na którym będziesz podróżować publicznie i prawdopodobnie będziesz w pobliżu inni na rowerach, w pojazdach lub na innych skuterach, to jest zdecydowane „Może !?” Próbuję kupić mój pierwszy skuter elektryczny, więc sprawdziłem, co chciałem wiedzieć o ochronie ubezpieczeniowej, zanim kupię ten skuter. Po więcej informacji udajcie się na stronę http://www.glogow-info.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=55257&Itemid=2

Prawdziwą odpowiedzią jest to, że musisz zweryfikować w swoim stanie Division of Motor Autos, aby sprawdzić, czy masz obowiązek posiadania jakiegokolwiek ubezpieczenia na skuterach elektrycznych. Niektóre wymagają ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, a niektóre wymagają ubezpieczenia, gdy będziesz miał wypadek w swoim skuterze elektrycznym.

Skutery elektryczne mogą być szkodliwe

Skutery elektryczne mogą być szkodliwe


Dla wielu osób pomysł, że ich skuter jest niebezpiecznym samochodem, może być bardzo śmieszny. Mogli po prostu obchodzić go w weekendy w swojej okolicy lub podróżować szlakiem miejscowego parku.

Niemniej jednak, dla coraz większej liczby ludzi, skutery elektryczne stają się stale używanym samochodem transportowym, który zabiera ich z miejsca zamieszkania do sklepu lub wydziału. Może to być także pojazd na posyłki. W każdym razie bez wątpienia jeżdżą skuterem elektrycznym, gdzie mogą jeździć na motocyklu wokół motocyklistów i samochodów. Co z pieszymi, którzy nie zwracają na ciebie uwagi?

Wskaźniki uszkodzeń skuterów elektrycznych rosną wszędzie, gdzie popularne są skutery elektryczne. W San Antonio w Teksasie od końca września do szczytu roku w 2018 roku Departament San Antonio Hearth zareagował na 83 wypadki skuterem, miejsce 55 tych jeźdźców musiało zostać przetransportowane do szpitala. Wiele z tych obrażeń było takich jak uszkodzone ręce i nogi lub złamane nosy. Niektórzy z tych jeźdźców byli pijani za pozytywne. Niemniej jednak wiele z tych wypadków to skutery elektryczne, w które uderzają pojazdy.

Nowe badanie przeprowadzone przez Journal of the American Medical Affiliation (JAMA) rozpoczęte w styczniu 2019 r. Wykazało, że spośród wszystkich jeźdźców uczestniczących w wypadku skutera elektrycznego w Santa Monica w Kalifornii 1 na 3 jeźdźców musiał zostać przetransportowany do szpitala w wyniku ich wypadków były tak dotkliwe. Zdecydowana większość nie nosiła hełmów.

Najbardziej typowym uszkodzeniem było złamanie kości. Dwóch cierpiących, którzy nie nosili hełmów, musiało przebywać na OIOM z powodu ciężkich obrażeń głowy.

Czy naprawdę potrzebujesz ubezpieczenia skutera elektrycznego?
Nie musisz mieć ubezpieczenia skutera elektrycznego w przeważającej większości stanów, o ile nie doświadczasz skutera na publicznej autostradzie. Musisz się zawsze sprawdzać w DMV swojego stanu, aby się upewnić!

Podsumowanie

Na Florydzie nie chcesz ubezpieczenia skutera elektrycznego. Chcesz tego na wypadek, gdybyś miał wcześniej wypadek wraz ze swoim skuterem elektrycznym.

W Teksasie wskazane jest posiadanie w motocyklu poparcia dla motocyklisty, w przeciwnym razie potrzebujesz osobnego poparcia dla skutera. W każdym razie ubezpieczenie zależy od władz metropolii lub powiatu, więc lepiej się z nimi skontaktować.

W Kalifornii nie ma sztywnego wymogu ubezpieczenia skutera elektrycznego.

W tym tkwi problem: fakt, że nie musisz mieć ochrony ubezpieczeniowej, nie oznacza, że ​​nie powinieneś. Pozytywnie, dla tych, którzy po prostu doświadczają skutera w twojej okolicy jako przyjemnej zabawki, jest bardzo mało prawdopodobne, abyś miał kłopoty z powodu wypadku.

Niemniej jednak, jeśli często jeździsz skuterem elektrycznym, w przeciwnym razie robisz dłuższe podróże co jakiś czas, musisz naprawdę rozważyć ochronę ubezpieczeniową. W ostatecznym rozrachunku ubezpieczenie służy ochronie pieniężnej. Przynajmniej może być konieczne zapewnienie ochrony prawnej na hulajnodze lub prawdopodobnie nawet ochrony parasolowej. Porozmawiamy o tym dodatkowym poniżej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *